Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. zahariada
4. wonder
5. planinitenabulgaria
6. iw69
7. mt46
8. mimogarcia
9. varg1
10. rosiela
11. getmans1
12. kvg55
13. hadjito
14. noshkov
2. ivandimitrovbets
3. zahariada
4. wonder
5. planinitenabulgaria
6. iw69
7. mt46
8. mimogarcia
9. varg1
10. rosiela
11. getmans1
12. kvg55
13. hadjito
14. noshkov
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. panazea
6. iw69
7. savaarhimandrit
8. deathmetalverses
9. no1name
10. dominos
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. panazea
6. iw69
7. savaarhimandrit
8. deathmetalverses
9. no1name
10. dominos
Постинг
19.07.2016 13:16 -
***
Автор: prashinka
Категория: Изкуство
Прочетен: 2467 Коментари: 5 Гласове:
Последна промяна: 19.07.2016 19:34
Прочетен: 2467 Коментари: 5 Гласове:
13
Последна промяна: 19.07.2016 19:34
Тази къща - като старо огледало -
е пропукана и мълчалива.
С тихи стълби.
С бели пеперуди.
С пърхащи звънчета по крилата.
И с един усмихнат паяк.
С време, спящо в ъгъл,
дето всичко чува.
Като старо огледало,
дъъъълго спало
в макове и във коприва
къщата е мълчалива.
Кратко слънце.
Старците - като децата -
в двора на игра подпират
мислите си на простира.
Те се спъват.
После падат. Леко.
Но тежат в земята.
Дупка - в старо огледало.
Времето е разцъфтяло
на един ръждив пирон
в стената.
е пропукана и мълчалива.
С тихи стълби.
С бели пеперуди.
С пърхащи звънчета по крилата.
И с един усмихнат паяк.
С време, спящо в ъгъл,
дето всичко чува.
Като старо огледало,
дъъъълго спало
в макове и във коприва
къщата е мълчалива.
Кратко слънце.
Старците - като децата -
в двора на игра подпират
мислите си на простира.
Те се спъват.
После падат. Леко.
Но тежат в земята.
Дупка - в старо огледало.
Времето е разцъфтяло
на един ръждив пирон
в стената.
„Окончателен доклад“ – всеки ужас става ...
АЛБЕР К А М Ю - „ЧУЖДЕНЕЦЪТ“ - анал...
Зимно, жълтопаветно
АЛБЕР К А М Ю - „ЧУЖДЕНЕЦЪТ“ - анал...
Зимно, жълтопаветно
И тъжно, и светло - с най-точните щрихи - за познатите скъпи неща: порутените къщи на нашето детство, отиващите си един по един в самотна старост родители. Ръждиви пирони в нашата съвест, там, дето цъфтят - права си - само спомени за безвъзвратно отминалото време! И все пак добре е понякога ей тъй - да се връщаме - да си спомним, да презаредим!
Много ми хареса, мила prashinka, много истинско в болката и обичта! Прегръщам те, приятелко!
цитирайМного ми хареса, мила prashinka, много истинско в болката и обичта! Прегръщам те, приятелко!
donchevav написа:
И тъжно, и светло - с най-точните щрихи - за познатите скъпи неща: порутените къщи на нашето детство, отиващите си един по един в самотна старост родители. Ръждиви пирони в нашата съвест, там, дето цъфтят - права си - само спомени за безвъзвратно отминалото време! И все пак добре е понякога ей тъй - да се връщаме - да си спомним, да презаредим!
Много ми хареса, мила prashinka, много истинско в болката и обичта! Прегръщам те, приятелко!
Много ми хареса, мила prashinka, много истинско в болката и обичта! Прегръщам те, приятелко!
- колко точно си разтворила сърцето на метафората, мила Вени! Благодаря ти, че изкачи тишината на пропуканите стълби и докосна смеха на белите пеперуди.
Поздрав - с много обич за теб: прашинката
Много.
И все повече ми харесва.
Описваш моите спомени и чувства в това ... огледало.
Прекрасно си го написала! Поздравявам те!
цитирайИ все повече ми харесва.
Описваш моите спомени и чувства в това ... огледало.
Прекрасно си го написала! Поздравявам те!
katan написа:
Много.
И все повече ми харесва.
Описваш моите спомени и чувства в това ... огледало.
Прекрасно си го написала! Поздравявам те!
И все повече ми харесва.
Описваш моите спомени и чувства в това ... огледало.
Прекрасно си го написала! Поздравявам те!
Кате, защото е радостно, когато и в пропуканите огледала на старите къщи някой успее да се огледа с любов. Те са планети, които помнят живот, дето също е бил нечий любим...
Поздрави! С обич! :) :) :)
Прекрасно! И толкова мое като настроение... Благодаря ти за светлината!Поздрави!
цитирай
